اولین قدم

آیا تابه‌حال شده از کسی که خیلی او را دوست داشتی، ضربه‌ای بخوری که در خیالت هم به آن فکر نمی‌کردی؟ آیا تابه‌حال شده در اثر این ضربه‌ها، به دور خودت حصاری از تنهایی بکشی و در آن پیله خودت را زندانی کنی، چون فکر می‌کنی آنجا امنیت بیشتری داری؟

در این لحظات شاید حس می‌کنی دنیا جای بی‌رحمی ست و به هیچ‌کدام از انسان‌هایی که روی زمین زندگی می‌کنند نمی‌توان اعتماد کرد، چون هرکسی به فکر خود و منافع خودش است.

باید بگویم من هم روزگاری با این افکار و باورها موافق بودم و دنیا را جای بی‌رحم و ترسناکی می‌دیدم و با این باورها در لاک تنهایی فرورفته و خودم را ایمن کرده بودم.

اما یک خبر خوش برای تو دارم! دنیا آن‌قدرها هم که تو فکر می‌کنی جای بد و بی‌رحمی نیست.

چرا که این هستی را یک رب و مربی دانا و مهربان و عاشق، بر مبنای نظم و برنامه‌ریزی بی‌نظیر و قوانین ثابت و بدون تغییری اداره می‌کند. خالقی که هیچ‌کدام از ما انسان‌ها را بدون پناه و صاحب در این دنیا رها نکرده است.

و اوست که در مسیر زندگی، در اوج تنهایی‌ها و بی‌کسی‌هایمان انسان‌هایی را به یاری ما می‌فرستد تا کمکمان کنند تا دوباره برخیزیم و باجانی تازه حرکت کنیم. این انسان‌ها به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم در مسیر ما قرار می‌گیرند، با درس‌هایی که به ما می‌دهند دلمان را قرص می‌کنند که هنوز هم زمین جای خوبی برای زندگی ست.

شاید تو هم مثل هزاران انسان دیگر وقت زیادی را در تلگرام و اینستاگرام از این کانال به آن کانال می‌روی، از این پیج به آن پیج. شاید عکس‌ها و مطالب بی‌شماری ببینی و لذت ببری، ممکن است به ده‌ها استوری سر بزنی و پست‌های زیادی را لایک کنی، اما در نهایت می‌فهمی که هیچ‌کدام از این‌ها دوای درد تو نیست و قلبت چیز دیگری می‌خواهد.

درست همین‌جاست که به دنبال محتواهایی اثربخش می‌گردی تا شاید اندکی قلبت را آرام کند و راه‌حلی برای مشکل پیش پایت بگذارد.

اما خوب فکر کن؛ تابه‌حال به چند سایت سرزده‌ای که دیگر دلت نمی‌خواست آن جا را ترک کنی و صفحه را ببندی؟ و بعد از خواندن مطالب و محتواهای زیبا و راه گشای آن شده‌ای ساکن همیشگی آن جا.

شاید نویسنده‌ی آن هرگز تو را نشناسد، یا تو هرگز او را ندیده باشی، اما بازهم  دلت می‌خواهد هر روز به آن جا سر بزنی و مطالبش را بخوانی. چون احساس می‌کنی در آن جا کسی هست که از مسیری که تو در حال عبور از آن هستی گذشته است، روزهای تاریکی که تو در حال گذراندن آن هستی را او نیز تجربه کرده است، نویسنده‌ای که متن‌هایش آن‌قدر برگرفته از دل است که بر جان‌ودل تو نیز می‌نشیند و آرامت می‌کند.

یا شاید در دنیای واقعی خودت هم با بسیاری از این انسان‌ها روبرو شده باشی و نور امید دوباره در قلبت شروع به درخشش کرده باشد.

وجود همین انسان‌ها در زندگی من، باعث شد به فکر فرو روم که اداره‌کننده‌ی این هستی، یک رب و مربی دانا و عاشق است، پس او هرگز اجازه نمی‌دهد ما تنها و بی‌سرپناه رها شویم و این مربیان عاشق را به‌عناوین‌مختلف سر راهمان قرار می‌دهد و با دستان آن‌ها، دست ما را نیز می‌گیرد.

به نظرم هیچ انسانی در این دنیا نیست که بتواند بدون نیاز به مربی و معلم به راه خود ادامه دهد و همه‌ی ما به مربیان معنوی، راهنمایان و کوچ‌های حرفه‌ای نیاز داریم. آن‌ها در مسیر زندگی‌مان به‌عناوین‌مختلف سر راهمان قرار می‌گیرند، نقش خود را ایفا می‌کنند و می‌روند.

اما آیا این مربیان را می‌شناسی؟ آیا می‌دانی قرار است آن‌ها چه کمکی به ما کنند؟ نقش و تأثیر آن‌ها در زندگی ما چیست؟

مطالبی که در این سایت می‌خوانی به تو کمک می‌کند تا زندگی بهتر و آرام‌تری را تجربه کنی، به خوشبختی و آرامش درونی برسی، در اینجا برای تو از ویژگی‌های مربیان معنوی و صفاتشان می‌گویم تا اگر در مسیر زندگی با آن‌ها روبر شدی به‌سرعت آن‌ها را بشناسی و دیگر هرگز احساس تنهایی نکنی. در اینجا از لزوم داشتن مربی و راهنما در مسیر زندگی برای تو می‌گویم و به تو کمک می‌کنم تا مربی معنوی خودت را پیدا کنی و یا شاید هم خودت تبدیل به یک مربی معنوی شوی و به انسان‌ها در جستجوی معنای زندگی‌شان یاری برسانی.

خدا را چه دیدی!؟

پس خوشحال می‌شوم که با من در این مسیر همراه و همقدم باشی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *